sadsad x
asdasd

Blog Anasayfa » Blog

Sınavlarda başarının en önemli anahtarlarından biri de sınavda zaman yönetimidir. Bizler sınavda zaman yönetimini yaparken kendi kişisel tercihlerimiz ve başarılarımız üzerinden yola çıkarız. Örneğin güçlü yönlerimizi ve zayıf yönlerimizi belirleyebiliriz. Hangi testi çözerken daha motive olduğumuzu ve daha hızlı olduğumuzun kararına varabiliriz. Motive ve hızlı olduğunuz testten başlayarak sınavınızı bir sıralamaya sokmayı öneriyorum.

Ebeveynler olarak okul öncesi dönemde çocuklarımıza kitap okumak oldukça verimli ve yapılması gereken bir etkinliktir. Peki bu süreçte en çok dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Doğru bilinen yanlışları ve hiç bilmediğimiz tüm detayları Sınav Koleji rehberlik öğretmenlerinin hazırladığı içerikte ele alıyoruz.

Kısaca ALES, uzun adı ile Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı yılda 3 defa yapılan bir sınavdır. Adaylar bu zorlu sınavda ter dökerek eğitim ve kariyer hedeflerine birer adım atmaya çalışıyorlar. Peki sıfırdan ALES'e hazırlanacak adaylar nasıl bir yol izlemeli? Hangi video eğitim kanalarını ve diğer kaynakları takip ederlerse faydalı olacaktır. Şimdi hep birlike bu konuya bir açıklık getirelim.

17
Şubat 2021   |  2021 TYT Deneme Önerileri

2021 yılında hep birlikte çok zor bir eğitim öğretim dönemi geçiyoruz. Tüm Dünya'yı etkisi altına alan pandemiden en çok etkilenen alanlardan birisi de eğitim alanı oldu. Özellikle bu sene sınava girecek öğrenciler için büyük aksaklıkar olsa da herkes kendi başının çaresine bakmaya çalıştı.

04
Şubat 2021   |  Çanta Var, Çanta Var!

Sevgili arkadaşlar ben şahsen bir çanta alırken fiyat performans dengesine bakarım. Biz enaktif.com da satacağımı ürünleri seçerken hem kaliteli olmasına hem de uygun fiyatlı olmasına özen gösteriyoruz.

03
Şubat 2021   |  Neden Enaktif ?

2016 yılında sadece kendi markamız olan Sınav ve Puan yayınlarının kitaplarını satarak başladığımız e-ticaret serüveninde her geçen gün daha fazla ürün çeşidi ile sizlere hizmet etmeye devam ettik. Önce başka markaların ders ve sınav kitaplarını, sonra okuma kitapları, akademik kitaplar, çocuk kitapları, kırtasiye, hobi ürünleri, oyuncak, elektronik ürün derken sizlerden gelen talepler ile şimdi daha fazlasını sunmaya hazırlanıyoruz.

Öğrencilerin masalarında olmazsa olmaz bir ürün haline gelen fosforlu kalemlerin her geçen gün yeni renkleri üretilmeye devam ediyor. Fosforlu kalem sektöründe büyük bir paya sahip olan Faber Castell yeni ürettiği metalik fosforlu kalem serisi ile renk akımına yeni bir boyut getirdi.

Sizin için çalışan bize 1 dakikanızı ayırır mısınız?

Dünyada son üç ay içinde gelişen korona virüsün ülkemize de sıçramasıyla geleceğimiz için tüm yurtta evden çıkmamamız yönünde çağrılar başladı. Biz ve bizim gibi yayıncılar, ülkemizdeki eğitimin aksamaması için çalışmaya, öğrencilerimizin geleceğine giden yolda onları yalnız bırakmamaya devam ediyoruz.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Haluk Eraksoy: “Koronavirüsler, diğer virüsler gibi, aktivitelerini ancak insan ya da hayvanların canlı hücreleri içinde sürdürebilirler. Virüsler kuru ortamlarda çok kısa bir sürede aktivitelerini yitirirler. Bu nedenle virüslerin nemli olmayan cansız nesnelerin yüzeyinde varlıklarını sürdürmeleri mümkün değildir” dedi. Bir kargonun müşteriye ulaşma süresi en az 24 saattir. Bu nedenle, müşteriye ulaşan kargoların virüs taşıma ihtimali yoktur!

Filozof Atakan lakabıyla anılan Atakan Kayalar sosyal medyada yayılan görüntülerin ardından tüm herkesin gündeminde yer almayı başardı. Hatta en son Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'da Atakan ile ilgili; "Duyduğumuz anda uzmanları aileye sevk ettik ve ihtiyaçlarını öğrendik. Biz bunu testlere tabi tuttuk. Hangi alanlarda desteğe ihtiyacı var. Biz bunu yaparız ama sessizce yaparız." açıklamalarında bulundu

1 2
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.