sadsad x
asdasd

Marka Davalarında Yargılama Usülü

Adalet Yayınları Yazar:Serdar Kale
Kapak Ciltli
Sayfa Sayısı 335

Ürün Kodu : 9786053009573
90,00 TL

Peşin Fiyatına 3 x 

Ürün Özellikleri

Medeni usul ve icra iflas hukukçusu olarak fikri mülkiyet hukuku alanındaki çalışmalarımın başlangıcı Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki asistanlık yıllarıma dayanmaktadır. Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladığımda, Kıymetli Hocalarım Prof. Dr. Selçuk Öztek ve Prof. Dr. Nevhis DerenYıldırım, kürsü dersleriyle birlikte o yıllarda Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde zorunlu ders olarak kendilerinin anlattığı fikri ve sınai mülkiyet hukuku dersini de takip etmemi istediler. Hocalarımın fakülteden ayrılmasından sonra fikri ve sınai mülkiyet hukuku derslerini anlatmaya devam ettim. 2013 yılında Marmara Üniversitesinden ayrılıp İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesine geçtiğimde, zorunlu ders olarak müfredatta yer alan fikri ve sınai mülkiyet hukuku derslerini anlatmak bana düştü. Fakültedeki derslerle birlikte bu alanda hazırladığım bilirkişi raporları da uygulamada ortaya çıkan sorunların tespiti bakımından oldukça yararlı oldu.

Aslında fikri mülkiyet hukuku ülkemiz üniversitelerinde yeterli desteği ve değeri ne yazık ki görmemektedir. Oysa gelişen ticaret hayatının ve teknolojinin, fikri mülkiyet hukukun önemini her geçen gün artırdığı ortadadır. Bu gelişmelere paralel bir şekilde fikri mülkiyet hukukunun zorunlu ders olarak hukuk fakültelerinde müfredata dahil olması isabetli olacaktır. Fakat fikri mülkiyet hukuku, birkaç üniversite haricinde zorunlu ders olarak müfredatlarda yer bulamamaktadır. Fikri mülkiyet hukukunda ülkemizdeki akademik yayınlar sürekli artmakta ise de mukayeseli hukuka bakıldığında bu alandaki çalışmaların hala oldukça eksik olduğu kolaylıkla tespit edilebilecektir. İhtimaldir ki, bu alandaki çalışmalar yıllar geçtikçe giderek nitelik ve nicelik olarak artacaktır.

Paylaş:
0 Yorum | Yorum Yap
kargoaras.png (4 KB)
Kampanyalar
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)

  • Medeni usul ve icra iflas hukukçusu olarak fikri mülkiyet hukuku alanındaki çalışmalarımın başlangıcı Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki asistanlık yıllarıma dayanmaktadır. Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladığımda, Kıymetli Hocalarım Prof. Dr. Selçuk Öztek ve Prof. Dr. Nevhis DerenYıldırım, kürsü dersleriyle birlikte o yıllarda Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde zorunlu ders olarak kendilerinin anlattığı fikri ve sınai mülkiyet hukuku dersini de takip etmemi istediler. Hocalarımın fakülteden ayrılmasından sonra fikri ve sınai mülkiyet hukuku derslerini anlatmaya devam ettim. 2013 yılında Marmara Üniversitesinden ayrılıp İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesine geçtiğimde, zorunlu ders olarak müfredatta yer alan fikri ve sınai mülkiyet hukuku derslerini anlatmak bana düştü. Fakültedeki derslerle birlikte bu alanda hazırladığım bilirkişi raporları da uygulamada ortaya çıkan sorunların tespiti bakımından oldukça yararlı oldu.

    Aslında fikri mülkiyet hukuku ülkemiz üniversitelerinde yeterli desteği ve değeri ne yazık ki görmemektedir. Oysa gelişen ticaret hayatının ve teknolojinin, fikri mülkiyet hukukun önemini her geçen gün artırdığı ortadadır. Bu gelişmelere paralel bir şekilde fikri mülkiyet hukukunun zorunlu ders olarak hukuk fakültelerinde müfredata dahil olması isabetli olacaktır. Fakat fikri mülkiyet hukuku, birkaç üniversite haricinde zorunlu ders olarak müfredatlarda yer bulamamaktadır. Fikri mülkiyet hukukunda ülkemizdeki akademik yayınlar sürekli artmakta ise de mukayeseli hukuka bakıldığında bu alandaki çalışmaların hala oldukça eksik olduğu kolaylıkla tespit edilebilecektir. İhtimaldir ki, bu alandaki çalışmalar yıllar geçtikçe giderek nitelik ve nicelik olarak artacaktır.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.