sadsad x
asdasd

Sıralama seçin
Tonguç Akademi Yayınları - Tonguç Akademi 11. Sınıf Matematik Dinamo Soru Bankası
Orbital Yayınları - Orbital Yayınları 11. Sınıf Kimya Ders Anlatım Modülleri
Bilgi Sarmal Yayınları - Bilgi Sarmal Yayınları 11. Sınıf Biyoloji Soru Bankası
Tsunami Yayınları - Tsunami Yayınları 10. Sınıf Matematik Kavramsal Dergileri
Tsunami Yayınları - Tsunami Yayınları 11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Kavramsal Dergileri
Tsunami Yayınları - Tsunami Yayınları 10. Sınıf Coğrafya Kavramsal Dergileri
Tsunami Yayınları - Tsunami Yayınları 9. Sınıf Kimya Kavramsal Dergileri
Tsunami Yayınları - Tsunami Yayınları 10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Kavramsal Dergileri
Tsunami Yayınları - Tsunami Yayınları 11. Sınıf Biyoloji Kavramsal Dergileri
Tsunami Yayınları - Tsunami Yayınları 9. Sınıf Fizik Kavramsal Dergileri
Tsunami Yayınları - Tsunami Yayınları 9. Sınıf Coğrafya Kavramsal Dergileri
Tsunami Yayınları - Tsunami Yayınları 10. Sınıf Biyoloji Kavramsal Dergileri
Tsunami Yayınları - Tsunami Yayınları 11. Sınıf Kimya Kavramsal Dergileri
Tsunami Yayınları - Tsunami Yayınları 9. Sınıf Tarih Kavramsal Dergileri
Tsunami Yayınları - Tsunami Yayınları 11. Sınıf Fizik Kavramsal Dergileri
Tsunami Yayınları - Tsunami Yayınları 11. Sınıf Coğrafya Kavramsal Dergileri
Tsunami Yayınları - Tsunami Yayınları 9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Kavramsal Dergileri
Tsunami Yayınları - Tsunami Yayınları 10. Sınıf Fizik Kavramsal Dergileri
Tsunami Yayınları - Tsunami Yayınları 11. Sınıf Matematik Kavramsal Dergileri
Tükeniyor
Çap Yayınları - Çap Yayınları 12. Sınıf Anadolu Lisesi Fizik Seti
Tsunami Yayınları - Tsunami Yayınları 11. Sınıf Tarih Kavramsal Dergileri
Tonguç Akademi Yayınları - Tonguç Akademi 9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Dinamo Soru Bankası
Tonguç Akademi Yayınları - Tonguç Akademi 9. Sınıf Kimya Dinamo Soru Bankası
Limit Yayınları - Limit Yayınları 9. Sınıf Tarih Konu Anlatım Föyleri
KARGO
BEDAVA
Limit Yayınları - Limit Yayınları 9. Sınıf Matematik Konu Anlatım Föyleri
Limit Yayınları - Limit Yayınları 9. Sınıf Kimya Konu Anlatım Föyleri
Kurmay ELT - Kurmay ELT 11. Sınıf More More Workbook Ve More More Students Book
Kurmay ELT - Kurmay ELT 10. Sınıf More More Students Book Ve More More Workbook
Toplam 2305 ürün görüntüleniyor.

LİSE

Lise öğrencilerin büyüdüğü, birey olarak hayata adım attıkları, kendi seçimlerini ve karalarını vermeye başladıkları zamandır. İyi bir üniversite için önlerinde 4 yıl lise eğitimi vardır. Bu dönemde öğrenciler gelecekte hangi meslekte olmak istedikleri, nasıl bir hayat sürdüreceklerini belirlemeye başlarlar.

LİSE DÖNEMİNDE EBEVEYN - ÇOCUK İLİŞKİSİ

Ailelere bu dönemde büyük sorumluluk düşmektedir. Artık ergenlikten çıkmaya başlayan çocukları karşılarında hedefleri, hayalleri olan bireylere dönüşürler. Ebeveynler çocuklarına arkadaşca yaklaşmalı, çocuklarının korktuğu çekindiği kişiler olmak yerine en iyi arkadaşları olmalıdır. Üniversitede okuyacakları bölümü ve ileride sahip olacakları mesleği iyi ve kötü yönleriyle onlara tanıtmalı, onları yönlendirirken baskın olmak yerine, bunu seçsen senin için daha iyi olabilir, senin bu alanda yenetekli olduğunu düşünüyorum, bu bölümü seçmeye ne dersin gibi yapıcı konuşmalarda bulunmaları ebeveyn ve çocuk ilişkisini daha da güçlendirecektir. Çocuklarınızın sınava hazırlanırken iyi ve mutlu bir psikolojide hazırlanması başarıyı da beraberinde getirecektir. Çocuğunuza bu dönemde iyi bir ders çalışma ortamı hazırlamalısınız, dikkatini dağıtacak şeylerin olmamasına özen göstermelisiniz. Onunla vakit geçirecek, moral ve motivasyonunu arttıracak aktiveteler bulmak ilişkinizi güçlendirmek ve sınav psikolojisinde çocuğun rahatlamasını sağlayacaktır. Düzenli ve disiplinli çalışmayı öğreterek bunu alışkanlık haline getirmesini sağlayabilirsiniz. Ders çalışırken evde gürültü yapmamaya özen göstermek çocuğa ve gireceği sınav için emeklerine saygı duydunuğunuz onun farkında olduğunuzu sağlayacaktır, bu da çocuk için artı bir motivasyon demektir.

LİSEDE YARDIMCI KAYNAKLAR

Lisede öğrencilerin en çok tercih ettiği kaynak kitaplardır. Artan ders sayısı ve ağırlaşan konuları okulda tamamlayamayan öğrenciler konu anlatımlı kaynak kitaplara başvururlar. Konu anlatımlı kitaplar müfredata uygun, gereksiz bilgilerden arındırılmış olmalıdır. Test kitapları öğrencilerin konuyu pekiştirmesinde, farklı soru tarzlarını öğrenmesinde ve test çözerken pratiklik kazanmasında yardımcı olurlar. Test kitapları sayesinde konuları tekrar eden öğrenciler üniversite sınavı içinde kendilerini hazırlamaya başlarlar. Konu anlatımı ve test kitaplarından sonra sırada denemeler vardır. Deneme çözmek öğrenciyi sınav psikolojisine hazırlar ve eksiklerinİ görmesinden yardımcı olurlar. Deneme sınavlarını süre ile çözmek zaman yönetimi açısından önemlidir. Çıkmış sorulardan oluşan deneme setleri sınav mantığını anlamayı sağlar. Lise için kaynak kitapları seçerken iyi bir araştırma yapmalı, eksiklerinizi bilmeli ve kendinizi tanımalısınız. Sitemizde birçok farklı kaynağa kolay filtreleme yöntemiyle ulaşabilirsiniz.

LİSE DÖNEMLERİ

9. Sınıf lise öğreniminin ilk yılıdır. Bu yıl öğrenciler için zorlu geçebilir. Ortaokul öğrenimi boyunca gördüğü dersler bir anda ayrılmış, ders sayısının da artması ile zorlanmaya başlayabilirler. Her ders için ayrı bir öğretmenle tanışırlar ve bocalamalarına neden olabilir. 9. sınıf dört senenin sonunda girecekleri üniversite sınavın ilk basamığını oluşturan TYT sınavı için önemlidir. 9. sınıf temeli sağlam olmayan öğrenci bütün lise hayatı boyunca zorluk yaşayabilir. 9. sınıftan itibaren dersleri sıkı tutması gerekir. 10. sınıf da 9. sınıf gibi üniversite sınavının ilk oturumu olan TYT için oldukça önemlidir.10. sınıf öğrencisi bir önceki yıl ve bu yıl için gördüğü konuları anlaması ve eksiklerini gidermesi lise hayatının sonunda gireceği sınav için avantaj sağlar. 11. ve 12. sınıf üniversite sınavının ikinci oturumunu oluşturan AYT sınav konularını barındırır. 11. ve 12. sınıfta öğrenciler kendi alan derslerine yoğunlaşırlar. Alan sınavında ki başarı ilerde yapacakları mesleği belirlemede büyük rol oynar. Lise öğrenimi boyuncada kaynaklar kitaplar öğrenciler için oldukça önemlidir.

Devamını Gör
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.