sadsad x
asdasd

Sıralama seçin
Toplam 61 ürün görüntüleniyor.

KPSS LİSE / ÖNLİSANS SINAVI

KPSS B grubu lise ve önlisans mezunlarının başvurduğu sınavdır. Merkezi atama ile atamalar gerçekleşir. KPSS B grubu alımları çift yıllarda yapılır. Ara atama olarak tanımlanan atama şekli ise kurumların kendi istekleri doğrultusunda yaptıkları atamalardır. Sınava başvuru yaparken mezun olma durumunuz varsa başvuru yapabilirsiniz. A grubu kadroları dışında kalan bütün kadrolar B grubunu oluşturur. Genel kültür-genel yetenek kısmından sorumludur adaylar.

KPSS B (LİSE / ÖNLİSANS) GRUBUNA NASIL ÇALIŞMAK GEREKİR ?

Birçok ders üniversitede gördüğünüz dersleri barındrır. Dört senenin verdiği bilgi birikimi ile sınava hazırlanırken çok zorluk yaşamayacağınızı unutmayın çünkü dört yıl boyunca gördüğünüz derslerden sorumlu olacaksınız. İlk önce deneme çözün ve dört yıllık derslenizde eksik olduğunuz yerleri belirleyin. Konu bazlı çalışın ve her konudan sonra bol bol soru çözün. Kendinize hedefler koyarak dersleri sıralayın, bir sözel bir sayısal ders çalışmak daha kolay olacaktır. Sözel dersler için kısa notlar alıp duvarınıza asmanız, notları gördükçe aklınızda kalmasını sağlayacaktır. Sayısal dersler için sürekli soru çözmek konuyu pekiştirmenizi sağlar. Genel kültüre çalışırken geçmişte yaşanmış olaylara göz atın ve her gün haberleri izlemeye çalışın böylece gündem de nelerin olduğunu öğrenebilir ve kitaplardan biraz uzaklaşmış olursunuz.

B GRUBU YARDIMCI KAYNAKLAR

KONU ANLATIMLI KİTAPLAR

Konu anlatımı çalışırken ilk başta ihtiyaç duyacağınız kitapalar konu anlatımlı kitaplardır. KPSS için özel set halinde her ders için konu anlatımlı kitaplar tercih edebilirsiniz. Konu anlatımlı kitapların güncel baskı olmasına dikkat ediniz. Konuları önem sırasına göre vurgulayan, ÖSYM nin soru tarzını kavramış kitaplar en büyük yol göstericiniz olacaktır. Videolu anlatım setlerinden de faydalanabilirsiniz. Okumak yerine dinleyerek anlayanlardansanız videolu eğitim setleri tam size göre demektir. Kitap aktif sitemizde dilediğiniz konu anlatımlı kitapları dilerseniz set halinde dilerseniz de ayrı ayrı bulabilirsiniz. Bütçenize uygun kitapları kolay filtreleme yöntemiyle kolayca bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz. Hızlı kargomuz sayesinde vakit kaybetmeden çocuğunuz kitaplarına kavuşabilir. Ödemenizi ister taksit isterseniz de, kapıda ödemeyle alabilirsiniz.

TEST KİTAPLARI

Test kitabı seçerken ilk başta seviyenizi belirleyip ona göre  tercih yapabilirsiniz. Test kitaplarını da KPSS için setler halinde bulabilirsiniz. Örnek çözümlü sorular olan test kitapları konu ve soru mantığını anlamanızda yardımcı olacaktır. Birçok farklı kaynaktan soru çözmeye çalışın böylece soru tiplerini tanımış olursunuz. Sayısal dersler için test kitapları, çözüm yolunu açıklayan, çıkmış sorular barındıran kaynaklar olmalıdır. Sözel derslerde çözümlü örnek sorular olmasına gerek yok diye düşünmeyin. Kitap aktif sitemizde dilediğiniz test kitaplarını dilerseniz set halinde dilerseniz de ayrı ayrı bulabilirsiniz. Bütçenize uygun kitapları kolay filtreleme yöntemiyle kolayca bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz. Hızlı kargomuz sayesinde vakit kaybetmeden çocuğunuz kitaplarına kavuşabilir. Ödemenizi ister taksit isterseniz de, kapıda ödemeyle alabilirsiniz.

DENEMELER

Konu ve test işini bitirince sırada denemeler vardır. Denemeleri sınav oturumlarına uygun çözmeniz sizi sınav gününe hazırlayacaktır. İlk olarak çıkmış sorulardan oluşan denemeler çözmek eksiklerinizi tanımanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca ÖSYM soru mantığını tanımanızı sağlar. Denemelerinizi de kolaydan zora doğru tercih etmeniz motivasyonunuz açısından önemlidir.  Sitemizde dilediğiniz denemeleri bulabilirsiniz. Bütçenize uygun kitapları kolay filtreleme yöntemiyle kolayca bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz. Hızlı kargomuz sayesinde vakit kaybetmeden çocuğunuz kitaplarına kavuşabilir. Ödemenizi ister taksit isterseniz de, kapıda ödemeyle alabilirsiniz.

Devamını Gör
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.