sadsad x
asdasd

Sıralama seçin
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

KONU FASİKÜLLERİ NELERDİR ?

Konu fasikülleri, kitapların kendi içinde konulara göre bölünmüş halidir.

KONU FASİKÜLÜ FAYDALARI

Konu fasikülleri, planlı şekilde çalışmanızı sağlar. Her konu için ayrılan kitapçıklar, konuyla ilgili sorular ve alıştırmalar içerir. Böylece konuya çalışırken bir sürü farklı kaynaklar kullanmak yerine tek bir kitapçıktan yararlanmak sizin için daha iyi olacaktır. Konu anlatımından sonra örnek soruların olması konuyu daha iyi anlamanıza yardımcı olurken, size bırakılan uygulama kısımları konuyu ne kadar öğrendiğinizi ölçmenizi sağlar. Konu bazlı olan fasiküller, düzenli çalışma programı hazırlayıp, uymanızı kolaylaştıracaktır.

HER DERS İÇİN KONU FASİKÜLÜ BULABİLİR MİYİM 

Gelişen yayıncılık ve rekabetin artmasıyla birçok farklı yayının her ders için fasikülleri bulunmaktadır. Kendinize en uygun konu fasiküllerini bulmak için iyi araştırma yapmalısınız. Her ders ve her sınav için kendinize en uygun konu fasiküllerini bulabilirsiniz. Enaktif.com sitemizde dilediğiniz konu fasiküllerini kolay filtreleme yöntemiyle en uygun fiyata bulabilirsiniz.

KONU FASİKÜLÜ SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM

Konu fasikülü seçerken hem bütçenize uygun hem de kaliteli ürünler seçmelisiniz. İyi bir araştırma yaparak kaliteli yayınları bulmalısınız. Daha sonra bulduğunuz yayınlardan seviyenize uygun olanları seçmelisiniz. Zor seviyeden başlamak derse karşı önyargılı olmanıza neden olabilir. Her ders için tek kaynak kullanmak yanlış olabilir. O yüzden her ders için ayrı araştırma yapmalısınız.

SAYISAL DERSLER İÇİN KONU FASİKÜLLERİ

Sayısal dersler için konu fasikülü seçerken dikkat etmeniz gerekenler, ilk olarak kendi seviyenizi bilmelisiniz ve ona göre fasiküller seçmelisiniz. Fasiküllerin güncel baskı olması ve örnek soru çözümlerinin güncel soru tarzlarına uygun olmasına dikkat ediniz. Konuların aklınızda daha iyi kalması için görsellerle pekiştirilmiş olmasına dikkat ediniz. Tablo ve görsellerle pekiştirilen konuları hatırlamanız daha kolay olacaktır. Biyoloji dersine çalışırken insan vücudunun şeklini kitapta görmeniz konuyu daha iyi kavramanızı sağlar. Kimya dersine çalışırken periyodik tabloyu görmeniz elementlerin hafızanıza daha iyi yerleşmesini sağlayacaktır. Geometri dersinde, formüllerin ve açıların şekillerin üzerinde anlatılması gibi konu ve görsel anlatım uyumu önemlidir. Çözümlü soruların olması konu ve soru mantığını kavramanızı sağlayacaktır. Sayısal derslerin soru çözümlerini pratik yoldan size öğretmesi, sınavda süre bakımından avantaj sağlayacaktır.

SÖZEL DERSLER İÇİN KONU FASİKÜLLERİ

Sözel dersler sayısal derslere göre biraz daha akılda tutulması gereken derslerdir. Konu fasikülü seçerken ilk olarak kendi seviyenize göre kitaplar seçmelisiniz. Zor kaynaklar seçmek derse olan ilginizi ve motivasyonunuzu düşürebilir. Her sözel ders için konu fasikülü bulabilirsiniz. Sözel dersler için kısa, özet bilgilerle anlatım olması sizin sıkılmadan konuya çalışmanızı sağlayacaktır. Örneğin Coğrafya dersi için, iklim anlatılırken haritayla desteklenmesi, toprak çeşitleri anlatılırken ya da edebiyat dersinde, şairlerin ve eserlerinin fotoğraflarının olması konuların öğrencinin aklında daha iyi kalabilmesini sağlayacaktır. Konu fasiküllerinde örnek soruların olması konuya çalıştıktan sonra soru çözerek konu - soru mantığını daha iyi kavramanızı sağlayacaktır. Enaktif.com sitemizde hızlı kargo ile seçtiğiniz konu fasiküllerine en kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Devamını Gör
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.