sadsad x
asdasd

Sıralama seçin
Editör Yayınları - Editör Yayınları 8. Sınıf LGS Matematik Promat 15 Deneme
DDY Yayınları - DDY Yayınları 8. Sınıf LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Efsane Akıllı Defter
Nitelik Yayınları - Nitelik Yayınları 8. Sınıf LGS Tüm Dersler Süper Soru Bankası
Tonguç Akademi Yayınları - Tonguç Akademi 8. Sınıf LGS Matematik Zor ve Ötesi Soru Bankası
Hız Yayınları - Hız Yayınları 8. Sınıf LGS Geometri Soru Bankası
Esen Yayınları - Esen Yayınları 8.Sınıf LGS Konu Özetli Matematik Soru Fasikülleri
Ekspert Yayınları - Ekspert Yayınları 8. Sınıf LGS Fen Bilimleri Deneme
Ekspert Yayınları - Ekspert Yayınları 8. Sınıf LGS Matematik Deneme
Yeni Tarz Yayınları - Yeni Tarz Yayınları 8. Sınıf LGS Fasikül Yarıyıl Soru Bankası
Karekök Yayınları - Karekök Yayınları 8. Sınıf LGS Öncesi Çözülmesi Gereken Son 600 Soru
Tonguç Akademi Yayınları - Tonguç Akademi 8. Sınıf LGS 10'da 10 Eko Zoru Bankası
Tanım Yayınları - Tanım Yayınları 2022 8. Sınıf LGS Senaryo 3 Deneme
Tonguç Akademi Yayınları - Tonguç Akademi 8. Sınıf LGS Matematik Eko Zoru Bankası
Tonguç Akademi Yayınları - Tonguç Akademi 8. Sınıf LGS Fen Bilimleri Zoru Bankası
Hayalimo Yayınları - Hayalimo Yayınları 8. Sınıf LGS Fen Bilimleri İleri Üçlü 12 Deneme
Asistan Yayınları - Asistan Yayınları 8. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Akıllı Ders Asistanı
Liderler Karması - Liderler Karması 8. Sınıf LGS Paragraf 18 Yayın 18 Deneme
Tonguç Akademi Yayınları - Tonguç Akademi 8. Sınıf LGS Fen Bilimleri Eko Zoru Bankası
Avantaj Yayınları - Avantaj Yayınları 8. Sınıf LGS İngilizce Soru Bankası Ve Deneme
Şenol Hoca Yayınları - Şenol Hoca Yayınları 8. Sınıf LGS Kolay Başlangıç Çıtır Çerez Matematik Soru Bankası
Fenomen Yayınları - Fenomen Yayınları 8. Sınıf LGS 1. Dönem Tüm Dersler Fenomen Kamp Kitabı
Fenomen Yayınları - Fenomen Yayınları 8. Sınıf LGS Türkçe Fenomen 20 Deneme
Fenomen Yayınları - Fenomen Yayınları 8. Sınıf LGS 2. Dönem Tüm Dersler Fenomen Kamp Kitabı
Fenomen Yayınları - Fenomen Yayınları 8. Sınıf LGS T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 32 Deneme
Fenomen Yayınları - Fenomen Yayınları 8. Sınıf LGS İngilizce 24 Deneme
Fenomen Yayınları - Fenomen Yayınları 8. Sınıf LGS Fenomen Kamp Deneme
Nitelik Yayınları - Nitelik Yayınları 8. Sınıf LGS Görev 10 Deneme
Startfen Yayınları - Startfen Yayınları 8. Sınıf LGS İngilizce Rekor 30 Deneme
Toplam 2538 ürün görüntüleniyor.

8. SINIF

Ortaokulun son sınıfı olan 8. sınıf, aileler ve çocuklar için sınav dönemi demektir. Bu dönemde çocuklar ergenlik döneminin en yoğun geçtiği zamnlarını yaşar. Sınav stresi ve ergenlik dönemiyle birlikte sıkıntılı bir sürecin içine girmiş olurlar.Bu dönemde aile ile çatışmalar,ebeveynlerin sınav telaşı ile yaşadığı durum çocuklara baskı yapmalarına yol açabilir. 8. sınıf döneminde ebeveynlerin ve çocukların birbirlerini anlaması sınav dönemi için oldukça önemlidir. Rahat bir süreç geçirmek için ailelerin çocuklarına doğru yaklaşımı, onları birey olarak tanıdıklarını çocuklarına hissettirmeleri gerekir. Sakin ve huzurlu bir ortamda sınava çalışmaları çocukların başarısı için büyük önem taşır.

8. SINIFDA EBEVEYN - ÇOCUK İLİŞKİSİ

Ebeveynler çocuklarını dinlemeli ne istediklerini sormalı ve çocuklarının karalarına saygı duymalıdır. Kendi görüşlerini çocuklarına sakin ve mantıklı şekilde açıklamalı, bunu yapacaksın yerine bunu yaparsan senin için daha iyi olabilir gibi onlara ılımlı yaklaşmalıdır. Böylece çocuk ailesinin fikirlerine karşı inatlaşmak yerine beni birey olarak görüyorlar ve kararlarıma saygı duyuyorlar fikrini benimser. Ailenin çocuğun fikirlerini dinleyip, ona göre yorum yapması ya da çocuğunu ona göre yönlendirmesi sınav psikoloji içinde olan öğrencinin kendine güvenini ve inancını arttırmasını sağlar böylelikle kendine güvenen çocuk başarıya daha kolay ulaşır.

LGS - LİSEYE GEÇİŞ SINAVI

Ortaokul çağını bitirip iyi bir liseye yerleşmek için LGS sınavına girmek gerekir. Bu sınavla Anadolu lisesi, Fen lisesi, Sosyal bilimler lisesi, Anadolu İmam Hatip liseleri kurumlarına girebilirsiniz. LGS sınavı 8. sınıfta görülen dersleri esas alan bir sınavdır. 2 oturumdan oluşan sınavın, 1. oturumu sabah yapılır, bu oturumda öğrenciler sözel bölümde olan, Türkçe, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil derslerinden sorumludur. Öğrenciler öğlen yapılan 2. oturumda sayısal bölümünde olan  Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden sorumludur.

8. SINIF KAYNAK KİTAPLARI

KONU ANLATIMLI KİTAP

LGS ye hazırlanırken en önemli konu doğru kaynak kitaplarını seçmektir. Konularda eksiğiniz olduğunu düşünüyorsanız ilk olarak iyi bir konu anlatımlı kitap seçmeniz gerekir. İster tüm dersler için bir tek konu anlatımlı kitap isterseniz de her ders için ayrı ayrı konu anlatımlı kitap seçebilirsiniz. Gelişen yayıncılık anlayışıyla konuları anlamak sadece kitaplarla sınırlı kalmadı. Kitapların yanında videolu konu anlatım destekli eğitim setleri de konuyu anlamak için tercih edebileceğiniz kaynaklar olabilir. Konu anlatımlı kitap seçerken, konu özetli olması daha avantajlı olacaktır. Gereksiz yere konuları uzatan kitapları tercih etmek zamanını fazlasıyla harcamanıza sebep olacaktır.Görsellerle destekli anlatımı olması konuların aklınızda daha kolay kalmasını sağlar.Müfredata uygun,sınav sistemini tanıyan,kendini sınav sistemine göre güncelleyen yayınlar tercih etmek sınavda başarınızı arttıracaktır. Konuları önem sırasına göre sınıflandıran, sınavda en çok soru gelen konulara öğrenciyi yoğunlaştıran kitaplar yüksek bir puan almanız için en iyi yardımcınız olacaktır. Sözel dersler için konu anlatımları görsellerle pekiştirilmiş olmalı, uzun paragraflar yerine kısa ve net bilgilerden oluşmalı öğrencinin sözel dersleri unutmaması için hazırlanmış kaynaklar olmalıdır. Sayısal derslerde konuların anlatımından sonra örnek sorular ve çözümleriyle öğrencinin konuyu pekiştirmesini sağlamalıdır.

TEST KİTAPLARI

LGS ye hazırlanırken yardımcı konu anlatımlı kitaplarla eksiklerini kapatan öğrenci için sırada test kitapları gelmektedir. Test kitaplarını seçerken örnek soru çözümlerinin olması öğrenciler için önemlidir.Sorunun  mantığını, gidişat yolunu ve pratik çözümünü anlayıp diğer soruları da örnek soru mantığında çözmesi gerekir. Alacağı test kitapları kolaydan zora doğru olmalı, geçen senelerde çıkmış soruları içinde barındıran kaynak seçimi yapılmalıdır. İlk olarak sınav öğrencisi kendi seviyesini bilmeli ve ona göre kitaplardan başlamalıdır. Test kitapları kolaydan zora, sadece orta seviyeli kitaplar ve sadece zor sorulardan oluşan kaynak halinde olabilir. Test kitapları da konu anlatımlı kitaplar gibi videolu eğitim setleri ile öğrencinin takıldığı soruları videolu anlatımı ile kolaylıkla anlamasını sağlar. LGS ye hazırlanırken birçok farklı kaynaktan soru çözmek farklı soru tarzlarını tanımanıza ve soru çözerken pratik kazanmanıza yardımcı olur. Soru sayınızı arttırmak zaman konusunda da size avantaj sağlayacaktır. Sözel dersler için test kitapları, sınav formatına uygun, çıkmış sorulardan oluşan, bilginin yanı sıra mantık muhakeme yeteneğinizi geliştirecek kitaplar olmalıdır. Çözümlü örnek sorular ile hatalarınızı kolaylıkla görüp eksikliklerinizi tamamlayabilmelisiniz. Sözel test kitaplarının yanı sıra ayrı bir paragraf test kitabı almanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Hem sınavda paragraf sorularında zaman kaybetmeden çözebilmenizi sağlar hem de okuyup anlama yeteneğiniz geliştirerek bütün derslerde daha hızlı soruyu kavrayıp çözebilme yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. Sayısal dersler için test kitabı seçerken yine aynı şekilde çıkmış sorular, örnek çözümlü soruları barındırmasına dikkat etmelisiniz. Sayısal dersler içinde sorular sadece bilgi ya da formül barındıran soruların yanında mantık muhakeme sorularının  olmasına dikkat edilmesi gerekir.

LGS DENEMELERİ

Konularda eksiğinizi tamamlayıp, çoğu soru tipini tanıdıktan sonra sırada deneme çözme vardır. Denemeler genelde sınava yakın zamanda öğrencilerin sınav anına hazırlanmasını sağlar. Denemeler konulara, dönemlere ya da sınava yakın zamanda karışık olarak hazırlanmış çeşitleri bulunmaktadır. Konulara göre olan denemeleri sınav zamanı yaklaşmadan ara ara çözerek eksiklerinizi öğrenebilir ve tamamlayabilirsiniz. Deneme alırken mutlaka bir tane çıkmış sorulardan oluşanlardan almalısınız, böylece sınav mantığını kavrayıp kendinizi ona göre hazırlayabilirsiniz. Deneme çözerken ilk olarak ortamınızı sınav salonuna yakın hazırlamalı, dikkatinizi dağıtacak şeyleri ortadan kaldırmalısınız. Sessiz sakin bir ortam olmalı tıpkı sınav anında olacağı gibi. En önemlisi deneme çözerken süre tutarak çözmelisiniz. Buna göre kendinizi hızlandırabilir ya da daha sakin çözmeyi hedefleyebilirsiniz. Denemelerde kolay ve zor olarak ayrılır. İlk olarak kolay deneme çözmek motivasyonunuz açısından size iyi gelecektir. Sınav saatine göre kendinizi hazırlayıp deneme çözerseniz biyolojik saatinizi de sınava hazırlamış olursunuz.

Devamını Gör
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.