sadsad x
asdasd

DUYURU!

2016 yılından bugüne Kitap Aktif olarak sürdürdüğümüz hizmetleri bugünden itibaren En Aktif ismi ile sürdürmeye devam ediyoruz.

Marka değişikliği ile sizlere daha geniş ürün yelpazesi sunmaya hazırlanıyoruz.

Üyelikleriniz ve üyeliğe ait sipariş, puan, hediye çeki vb. tüm bilgileriniz yeni sitemiz üzerinden kullanıma devam etmektedir.

Sıralama seçin
Toplam 1079 ürün görüntüleniyor.

ORTAOKUL 5. SINIF

Artık birey olma yolunda ilerleyen öğrencilerin ilköğretimi tamamlayıp, ortaokul macerasına başlamasının ilk adımı 5. Sınıfdır.. Beşinci sınıfta dersler ağırlaşır ev ödevleri zorlaşmaya başlar ve çocuklar ilk başta yadırgayabilirler ki bu çok normaldir. İlkokulda tek öğretmenle bütün dersleri görmeye alışmış olan çocuklar ortaokula geçince birçok öğretmenle tanışırlar ve hepsini tanımaya çalışmak onlar için biraz karmaşık bir durum olabilir. Bu dönemde öğrenciler gibi velilerde yeni bir okul çağına ayak uydurmalı çocuğunun eksiklerinin farkına varmalı,okula yardımcı kaynaklar konusunda seçici olmalıdır.Ortaokulda elde edilen bilgiler iyi bir lise hayatı ve üniversite için büyük önem taşır. Öğrencilerin temelini sağlam oluşturması önemlidir. Ortaokul sonunda girecekleri sınav bilinci aşılanmalı du dönemde ki emekleriyle iyi bir lise kazanmayı hedeflemeleri gerektiğinin farkına varmaları gerekir.

5. SINIF DERSLERİ NELERDİR

Bu dönemde öğrenciler, türkçe, matematik, sosyal bilgiler, fen bilimleri, yabancı dil, görsel sanatlar ve din kültürü ve ahlak bilgisi derslerini görürler. Türkçe dersi okuduğunu anlamaya yöneliktir. Bu derste başarılı olabilmek için bol bol okuma yapmak gerekir. Matematik dersi biraz geometri ağırlıklıdır. Çocuğun gördüğünü yorumlama yeteneği kazanması önemlidir. Sosyal bilgiler dersi birey ve toplum odaklı olup, çocuğa toplum bilincini aşılamak ve toplum kurallarına uygun bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Fen bilimleri dersi ise yaşadığı evreni tanımaya odaklıdır. İngilizce dersinin içeriği kendi tanıtma, cümle kurabilme üzerinedir. Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi ise dinin temel kurallarını tanıtmak üzere konular içermektedir.

ORTAOKUL 5. SINIF KAYNAK KİTAP SEÇİMİ

Kaynak bulma konusunda iyi araştırma yapılmalı, uygun kriterler belirlenip çocuğun seviyesine göre kaynak seçimi yapılmalıdır. İster her ders için ayrı isterseniz de tüm dersler için tek bir kitap alabilirsiniz. Gelişen yayıncılık anlayışıyla birçok farklı kaynak mevcuttur. Videolu anlatım setleri konuları öğrenmede daha yardımcı kaynaklar olabilirler. İlk önce konu anlatım kitapları alarak konularda eksik görülen yerler tamamlanmalıdır. Konu anlatımlı kitaplarda dikkat edilmesi gereken uygun müfredat ve yeni basım olmasıdır. Gereksiz bilgilerden arındırılmış, özet bilgilerle öğrenciyi sıkmadan sadebir anlatımı olması gerekir. Örnek sorularla konuyu pekiştirmek, öğrenilen konunun akılda daha kalıcı kalmasını sağlar. Test kitabı seçerken öğrencinin seviyesine uygun dilerseniz kolay, orta ya da zor seviyede kitaplara bakabilirsiniz. Test çözerken birçok farklı kaynaktan soru çözmek, test çözme pratiği kazanmasına yardımcı olur ve bir konuyla ilgili bütün soru tipleriyle tanışmış olur. Örnek çözümlü soruları olan test kitapları çocuğun konu ve soru mantığını kavramasına yardımcı olacaktır. Kitap aktif sitemizde dilediğiniz beşinci sınıf kitapları dilerseniz bulabilirsiniz. Bütçenize uygun kitapları kolay filtreleme yöntemiyle kolayca bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz. Hızlı kargomuz sayesinde vakit kaybetmeden çocuğunuz kitaplarına kavuşabilir. Ödemenizi ister taksit isterseniz de, kapıda ödemeyle alabilirsiniz.

Devamını Gör
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.