sadsad x
asdasd

Sıralama seçin
Fenomen Yayınları - Fenomen Yayınları 1. Sınıf Tüm Dersler Dikkat Soru Bankası
Editör Yayınları - Editör Yayınları 1. Sınıf Bilsem Konu Kitabı
Data Yayınları - Data Yayınları 1. Sınıf Bilsem Yaparım Soru Bankası
Bilal Işıklı Yayınları - Bilal Işıklı Yayınları 1. Sınıf Matematik Soru Bankası
Kırmızı Beyaz Yayınları - Kırmızı Beyaz Yayınları 1. Sınıf Efsane Türkçe
Kırmızı Beyaz Yayınları - Kırmızı Beyaz Yayınları 1. Sınıf Efsane Matematik
Kırmızı Beyaz Yayınları - Kırmızı Beyaz Yayınları 1. Sınıf Tüm Dersler Soru Fabrikası
Kırmızı Beyaz Yayınları - Kırmızı Beyaz Yayınları 1. Sınıf Akıl ve Zeka Oyunları
Aydın Yayınları - Aydın Yayınları 1. Sınıf Okuma Yazma Kitabım
Aydın Yayınları - Aydın Yayınları 1. Sınıf 2. Dönem Okuma Serüvenim
Aydın Yayınları - Aydın Yayınları 1. Sınıf 1. Dönem Okuma Serüvenim
Aydın Yayınları - Aydın Yayınları 1. Sınıf Matematik Kitabım
Tudem Eğitim Yayınları - Tudem Yayınları 1. Sınıf Okuma Yazma Seti
Forza Yayınları - Forza Yayınları Tüm Sınıflar İçin Kolay Seviye Bire Bir Bilsem Hazırlık Kitabı
Forza Yayınları - Forza Yayınları Tüm Sınıflar İçin Orta Seviye Bire Bir Bilsem Hazırlık Kitabı
Forza Yayınları - Forza Yayınları Tüm Sınıflar İçin Zor Seviye Bire Bir Bilsem Hazırlık Kitabı
Kurul Yayınları - Kurul Yayınları 1. Sınıf Zihinden Problemler
Kurul Yayınları - Kurul Yayınları 2. Sınıf Akıl Oyunları
Kurul Yayınları - Kurul Yayınları 1. Sınıf Akıl Oyunları
Kurul Yayınları - Kurul Yayınları 1. Sınıf Bilsem Hazırlık Kitabı
Mutlu Yayınları - Mutlu Yayınları 1. Sınıf Türkçe Soru Yorum
Mutlu Yayınları - Mutlu Yayınları 1. Sınıf Usta Serisi
Mutlu Yayınları - Mutlu Yayınları 1. Sınıf Okulda Ve Evde Problem Yok
Palme Yayınları - Palme Yayınları 1. Sınıf Tüm Dersler Yeni Nesil Soru Bankası
Aferin Yayınları - Aferin Yayınları 1. Sınıf Okuyorum Anlıyorum
Okyanus Yayınları - Okyanus Yayınları 1. Sınıf Okuma Becerilerini Geliştiren Okuma Dizisi
Okyanus Yayınları - Okyanus Yayınları 1. Sınıf Robotik Kodlama Etkinlikleri Kitabı
Okyanus Yayınları - Okyanus Yayınları 1. Sınıf Kolay Okutan Hece Kitabı
Toplam 114 ürün görüntüleniyor.

İLKÖĞRETİM 1. SINIF

Eğitim hayatının temelinin atıldığı dönemdir. 1. sınıf öğrencilerine okulu sevdirmek onları kitaplardan korkutmamak gerekir. Öğrendikleri bilgileri sürekli taze tutmak oldukça önemlidir fakat bunu yaparken daha yeni oyun çağından çıkıp sorumluluk almaya başladıklarını unutmamak gerekir. Hikaye kitapları ,yazı defterleri ,okumayı sevdirmek için seçilen yardımcı kitaplar ve dersleri için kullanılan yardımcı kaynaklarda seçici davranmak bu dönemde oldukça önemlidir .1. sınıf dersleri türkçe ,matematik ,hayat bilgisi ,görsel sanatlar ,resim ,müzik ve beden eğitimi olmak üzere toplam altı dersten oluşmaktadır.

İLKÖĞRETİM 1. SINIFTA HİKAYE KİTAPLARI

Bu dönemde çocuğa okumayı sevdirmeli ve bunu hayatının bir parçası haline getirmesi gerektiğini aşılamak gerekir .Ailesi ile birlikte her gün kitap okumak ,çocuğa kitap hediye edilmesi ,kitap okuduktan sonra hayal dünyasında canlandırdığı karakterleri dinlemek çocuğun okuma alışkanlığı kazanması için önemlidir. İlkokul 1. sınıf çocuğu için ince ,büyük yazılı ve görsellerle süslenmiş kitapları seçmek çocuğun kitap okurken keyif almasını sağlar ve böylelikle kitapları sevmeye başlarlar. Anlatım dili olarak çocuğu düşündürecek ,kolay anlatım olmayacak, anlatılan hikayeyi çocuk hayal dünyasında canlandırırken kitapla arasında ki bağı kurmuş olacaktır. Hikaye kitabı araştırırken de kaynak kitaplarda olduğu gibi seçici ve araştırmacı davranılması önemlidir. 1. sınıfta çocuklar okumayı öğrenirken ailelere büyük iş düşmektedir. Sabırlı olmaları gerekir, çocuklara yapabilirsin, başarabilirsin demeleri onların özgüvenli bireyler olmasını sağlar. Çocuk ailesinin kendine güvendiğini hissederse sadece eğitim hayatı değil bütün hayatında başarılı olacaktır. 

İLKÖĞRETİM 1. SINIFTA KAYNAK KİTAPLAR

 1.sınıf sadece okuma-yazmadan ibaret değildir tabi ki matematik derside 1. sınıf görülmeye başlar. Matematik konusunda genel olarak öğrencilerin yapamayacağı inancı vardır. Bu dönemde çocuğa matematik dersini sevdirmek, yapabileceğine inandırmak bütün eğitim hayatında ki matematik başarısının temelini oluşturacaktır. Matematik dersi içinde evde pratik yapmak yardımcı kaynaklar almak dersin sadece okulda aldığı eğitimle kalmamasını sağlar. Kaynak kitap seçmek 1. sınıf öğrencileri için çok önemlidir. Öğretmenine danışarak, internette araştırma yaparak iyi kaynaklara ulaşabilirsiniz. Matematik dersi için yardımcı kitapları seçerken, çocuğa dersi sevdirmek, örnek soru çözümleri barındıran, bulmacalar ve oyunlarla dersi anlama mantığı olan kitaplar seçmek çocukların matematik dersine olan ön yargılarını kırmak için uygun kitaplardır. Kitaplar kolaydan zora doğru ilerleyen, uygun müfredat, anlatım açısından kolay görsellerle süslenmiş kitaplar olmalıdır. Matematikten sonra hayat bilgisi dersi gelir. Hayat bilgisi gelecekte çocuğun iyi bir birey olması, toplum bilincini kavraması, toplumda yerleşmiş herkes tarafından benimsenmiş kuralları öğrenmesi için önemli bir derstir. Hayat bilgisi ilerleyen eğitim hayatında ülke ve dünya tarihi olarak çeşitlenecek ve çocuğa tarih bilincini öğretmek açısından önemli bir yere sahip olacaktır. İlkokul çağında çocuğa bu dersi sevdirmek ileride ki başarısı içinde önemlidir. Kaynak kitap seçerken diğer derslerde olan özeni göstermek bu ders içinde oldukça önem sarf etmektedir. Enaktif.com sitemizde diledğiniz birinci sınıf kitapları dilerseniz set halinde dilerseniz de ayrı ayrı bulabilirsiniz. Bütçenize uygun kitapları kolay filtreleme yöntemiyle kolayca bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz. Hızlı kargomuz sayesinde vakit kaybetmeden çocuğunuz kitaplarına kavuşabilir. Ödemenizi ister taksit isterseniz de, kapıda ödemeyle alabilirsiniz.

Devamını Gör
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.